TeleVue DIOPTRX 0.50 – Astigmatism Corrector

 169,00

TeleVue DIOPTRX 0,50 – astigmatisme-corrector is een opzetstuk dat astigmatisme corrigeert in combinatie met geschikte TeleVue oculairs.

Add to Cart
TeleVue DIOPTRX 0.50 - astigmatism corrector black diopter adapter ring for eyepiece on white background.
TeleVue DIOPTRX 0.50 – Astigmatism Corrector
 169,00

Pay with:

iDEAL
Visa
Credit Card
Bancontact
Klarna
  • Customer reviews us with a 9,5
  • Fast Worldwide delivery
  • Safe pay online the way you want, in 3 terms or at once!
  • Orders processed within 24 hours!
  • 14 days reflection time
  • Experts in the field

TeleVue DIOPTRX 0.50 – Astigmatism Corrector

De TeleVue DIOPTRX 0,50 is een optische corrector die astigmatisme direct op het oculair corrigeert. Hierdoor kun je zonder bril scherp waarnemen met geselecteerde TeleVue oculairs.

Astigmatisme (cilinderafwijking) zorgt ervoor dat er geen exact brandpunt in het oog ontstaat. In plaats daarvan vormen zich twee loodrecht op elkaar staande beeldvlakken, wat resulteert in een onscherp en vervormd beeld. Met de DIOPTRX 0,50 dpt wordt deze afwijking effectief gecompenseerd.

TeleVue DIOPTRX 0.50 - astigmatism corrector black diopter adapter ring for eyepiece on white background.

Scherp waarnemen zonder bril

Een standaard oculair kan alleen sferische afwijkingen (zoals bijziendheid) compenseren via scherpstellen. Astigmatisme vraagt om een specifieke correctie. De DIOPTRX wordt rechtstreeks op het oculair gemonteerd en corrigeert de cilinderafwijking optisch.

Het opzetstuk is vrij draaibaar, zodat je de aspositie nauwkeurig kunt afstemmen op jouw persoonlijke astigmatisme. Zodra de juiste stand is gevonden, zet je de corrector vast.

De optische oppervlakken zijn voorzien van een multicoating om reflecties te minimaliseren. De geïntegreerde rubberen oogschelp zorgt bovendien voor comfortabele inkijk en bescherming tegen strooilicht.

Compatibiliteit met TeleVue oculairs

De DIOPTRX 0,50 is ontworpen voor gebruik met een groot aantal TeleVue oculairs. Hij past niet op oculairs van andere fabrikanten.

Geschikte series en modellen zijn onder andere:

  • Plössl 50, 40, 32 mm
  • Radian 18, 14, 12, 10, 8, 6, 5, 4, 3 mm
  • Panoptic 41, 35, 27, 22 mm en 19*, 24 mm (*met DEA-0001 adapter)
  • Nagler Type 4: 22, 17, 12 mm
  • Nagler Type 5: 31, 26 mm en 20* mm (*met DEA-0001 adapter)
  • Nagler Type 6: alle modellen (met DNA-6000 adapter)
  • Ethos 6, 8, 13, 17 mm
  • Click Zoom (DIOPTRX-ready)

This is how you choose the right strength

The DIOPTRX is available in increments of 0,25 dioptrie. Dit model heeft een correctie van 0,50 dioptrie (dpt).

Op je brilrecept vind je meestal twee waarden:

  • De sferische correctie (SPH)
  • De cilinderwaarde (CYL)

Voor de DIOPTRX is uitsluitend de CYL-waarde van belang. Raadpleeg bij twijfel je opticien.

What we recommend

  • Controleer vooraf of jouw TeleVue oculair compatibel is
  • Stem de aspositie zorgvuldig af voor optimale scherpte
  • Kies de DIOPTRX-sterkte op basis van je cilinderwaarde (CYL)

What you can do with it

  • Zonder bril scherp waarnemen
  • Sterren weer als puntjes zien in plaats van streepjes
  • Meer detail en contrast ervaren bij hoge vergrotingen

Specifications

General

  • Correction value 0,50 dioptrie
  • Color: Black

Additional information

Suitable for

Eyepieces

Use Type

Astronomy

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “TeleVue DIOPTRX 0,50 – astigmatisme-corrector”

Your email address will not be published. Required fields are marked *