Omegon Microspeed Guidescope 60 mm: de guider voor langere brandpuntsafstanden
Hoe langer de brandpuntsafstand van je hoofdtelescoop, hoe nauwkeuriger de guiding moet zijn en hoe meer licht de guider mag vangen. Deze 60 mm uitvoering levert beide: 240 mm brandpuntsafstand voor een fijnere meetschaal en 60 mm opening voor helderder gidssterren.
Daarmee is dit de guidescope voor RC's, Schmidt-Cassegrains en grotere refractors waar de 50 mm klasse tekortschiet.



Microspeed-focuser
De Microspeed-focuser is het onderscheid van deze serie: een wormwielaandrijving met 10 mm slag stelt de guidecamera traploos en spelingsvrij scherp. Een scherpe gidsster is het halve guidingwerk, want de software kan alleen corrigeren op wat hij scherp ziet.

Compleet met montagemateriaal
Buisringen, zwaluwstaart en ringklem zitten in de doos. De guider monteert daarmee direct op de hoofdtelescoop, uitlijnbaar via de ringen.

Lichtsterk op f/4
De f/4 optiek houdt de belichtingstijden van de guidecamera kort, zodat de correctiefrequentie hoog blijft en de montering strak op koers wordt gehouden.
Included
- Microspeed guidescope 60 mm
- Tube Rings
- Dovetail
- Ring clamp
Featured accessories
Voor autoguiding met een 1,25 inch guidecamera op telescopen met langere brandpuntsafstand. Camera niet meegeleverd.
For whom yes and for whom no
- ✓ Bezitters van RC's, SC's en grotere refractors
- ✓ Astrofotografen die op lange brandpuntsafstand guiden
- ✓ Wie montagemateriaal direct meegeleverd wil
- ✗ Korte brandpuntsafstanden: de 50 mm uitvoering volstaat en weegt minder
- ✗ Wie een set met camera zoekt: zie de Autoguiding Set
Specifications
| Lens diameter | 60 mm |
| Focal length | 240 mm (f/4) |
| Coating | Multiple |
| Focuser | Microspeed wormwiel, 10 mm slag |
| Camera connection | 1.25 inches |
| Included | Buisringen, zwaluwstaart, ringklem |
Meer guiding-accessoires van dit merk vind je op de Omegon merk Page.







Reviews
There are no reviews yet.