Omegon Dauwlint FogFree USB-C 80 cm: grote optiek, langdurig dauwvrij
De FogFree-serie werkt op USB in plaats van 12 V. Dat betekent dat een gewone powerbank volstaat: geen accu, geen sigarettenaanstekerplug en geen controller nodig. Het lint houdt de optiek een paar graden boven het dauwpunt, zodat condens geen kans krijgt.
Deze maat past om een 8 inch Schmidt-Cassegrain, waarvan de correctorplaat berucht is om snel beslaan. Reken bij deze lengte op een powerbank met ruime capaciteit.





Aanbrengen
Wikkel het lint om de tubus of het oculair. Het buigzame ontwerp volgt de ronding en de klittenbandsluiting houdt het stevig op zijn plek, ook tijdens het draaien van de telescoop.

Voeding onderweg
Omdat het lint op USB werkt, sluit je het aan op dezelfde powerbank die je al meeneemt voor je telefoon of camera. Dat maakt het een praktische keuze voor waarnemen op locatie.
Featured accessories
Houd er rekening mee dat een langer lint meer stroom vraagt: kies een powerbank met voldoende capaciteit voor de hele nacht.
For whom yes and for whom no
- ✓ Bezitters van 8 inch telescopen
- ✓ Astrofotografen met lange sessies
- ✓ Wie zonder accu op locatie werkt
- ✗ Kleine powerbanks: te weinig capaciteit voor een hele nacht
- ✗ Wie al een 12 V accu met controller heeft
Specifications
| Type | Verwarmd dauwlint |
| Series | FogFree |
| Heating belt length | 80 cm |
| Suitable for | Grote telescopen en optische buizen |
| Connection | USB-C (12 V) |
| Cable length | 2 meters |
| Material | Cordura nylon |
| Attachment | Klittenband |
You can find more accessories for this merk at the Omegon merk Page.





Reviews
There are no reviews yet.