TeleVue Panoptic 35mm : 68° Groothoek Oculair: Panoptic-oculair met 68 graden beeldveld
De Panoptic 35 mm is decennialang het standaard overzichtsoculair van de serie geweest. De veldstop van 38,7 mm levert een waar veld waarin complete sterrenhopen en grote nevels met hun omgeving passen.
De oogafstand van 24 mm maakt hem ook voor brildragers volledig bruikbaar.

Waarom 68 graden
De Panoptic-serie is TeleVue's antwoord op de vraag naar een groot veld zonder het gewicht en de prijs van de 82 en 100 graden ontwerpen. Het 6-elements ontwerp corrigeert de veldrand ook in snelle telescopen, met een vlak beeld tot aan de veldstop.
De naam is een samentrekking van panoramisch en optiek. In de praktijk is 68 graden het punt waar het veld ruim voelt terwijl het oculair licht en compact blijft.
Overzicht met een gerichte vergroting
Vergeleken met de 41 mm geeft de 35 mm een iets kleiner veld bij een hogere vergroting en dus een donkerdere hemelachtergrond. Onder een hemel die niet perfect donker is, is dat meestal de betere ruil.
Let op de uittredepupil: 35 mm gedeeld door de f-verhouding van je telescoop. Bij f/5 kom je op 7 mm, de bovengrens van wat een aan het donker aangepast oog benut.
In your telescope
In een telescoop met 1200 mm brandpuntsafstand levert dit oculair ongeveer 34x met een waar beeldveld van circa 1,85 graden. Voor je eigen telescoop: waar beeldveld = 57,3 x veldstop gedeeld door de brandpuntsafstand van de telescoop.
De effectieve veldstop van dit model is 38,7 mm.
Included
- Foldable rubber eyecup
- Dust caps
- Filter thread abandoned
Featured accessories
De Panoptics werken samen met de TeleVue barlows en Powermates, zodat een enkel oculair twee vergrotingen levert. Modellen met 15 mm oogafstand of meer accepteren de Dioptrx astigmatisme-corrector. Bij een snelle Newton zorgt de Paracorr voor puntsterren tot in de hoek van het 68 graden veld.
For whom yes and for whom no
- ✓ Grote nevels en open sterrenhopen
- ✓ Eyeglass wearers
- ✓ Snelle telescopen van f/4 tot f/6
- ✗ Langzame telescopen waar de uittredepupil te groot wordt
- ✗ Wie een lichter oculair zoekt
Specifications
| Focal length | 35 mm |
| Apparent field of view | 68 graden |
| Effective field stop | 38,7 mm |
| Eye distance | 24 mm |
| Stitch gauge | 2 inches |
| Filter thread | Yes |
| Optical design | 6 elementen |
| Coating | Fully multi-coated, blackened lens edges |
| Dioptrx-compatible | Yes |
| Weight | circa 725 g |
All wide-angle eyepieces are on the page featuring wide-field eyepieces. You can find the complete selection of this merk on the TeleVue merk Page.





Reviews
There are no reviews yet.