Wil je kraters langs de schaduwgrens van de maan of verre details in een landschap groter in beeld, dan kom je met tien keer vergroting tekort. De Bushnell PowerView 20×50 vergroot twintig keer met objectieven van 50 mm.
Twintig keer vergroting houd je niet stil uit de hand. Reken erop dat je deze kijker op een statief zet, bijvoorbeeld met een adapter voor verrekijkers op een fotostatief. Controleer wel of de adapter in de statiefaansluiting van je kijker past.
De uittredepupil is 2,5 mm, dus het beeld is wat donkerder dan bij een kijker met even grote objectieven en een lagere vergroting. Kijk naar de maan rond eerste of laatste kwartier, dan staan de kraters langs de schaduwgrens scherp afgetekend. In onze maankalender zie je wanneer dat is.
Kijk je vooral uit de hand en wil je een groot beeldveld, dan is een 10×50 uit dezelfde PowerView-reeks prettiger.



Reviews
There are no reviews yet.