Omegon LE planeten oculair
Omegon LE planeten oculair
 149,00 Add to cart

Omegon LE planeten oculair

 149,00

 

Omegon LE Planeten Oculair 12,5 mm (1,25 inch) wordt geleverd met 55° beeldveld, 20 mm eye relief en multicoating voor contrastrijke planeet- en deep-sky waarnemingen.

Ready for shipment in 24 h + shipping time

Pay with:

iDEAL
Visa
Credit Card
Bancontact
Klarna
  • Customer reviews us with a 9,5
  • Fast Worldwide delivered
  • Safe pay online via iDEAL, Bancontact, Sofort or Afterwards
  • Orders processed within 24 hours!
  • 14 days reflection time
  • Experts in the field

Het Omegon LE Planeten Oculair 12,5 mm (1,25 inch) is ontwikkeld voor veeleisende waarnemers die haarscherpe en contrastrijke beelden willen zien van zowel planeten als compacte deep-sky objecten. Met een brandpuntsafstand van 12,5 mm levert dit oculair een veelzijdige vergroting die perfect aansluit bij maan- en planeetdetails, maar ook bij bolhopen en planetaire nevels.

Dankzij het brede beeldveld van 55° ervaar je een comfortabel en natuurlijk zicht, waarbij objecten langer in beeld blijven zonder voortdurend bij te sturen. De ruime eye relief van 20 mm maakt dit oculair zeer geschikt voor brildragers en langere observatiesessies.

De meervoudige optiekcoating en het anti-strooilicht ontwerp zorgen voor een maximale lichttransmissie en een donkerdere hemelachtergrond, zodat contrast en details beter naar voren komen. Bovendien is het oculair vrij van het vervelende “Kidney-Bean effect”, waardoor het beeld stabiel blijft, zelfs bij kleine hoofdbewegingen. Met het geïntegreerde filterdraad gebruik je eenvoudig 1,25 inch filters zoals kleur- of maanfilters.

Application
Met het Omegon LE Planeten Oculair 12,5 mm zie je o.a.:

  • Wolkenbanden en de Grote Rode Vlek op Jupiter
  • De Cassinischeiding en ringstructuren van Saturnus
  • Poolkappen en stofstormen op Mars
  • Contrastrijke details op de maan, inclusief kraters en bergketens
  • Compacte deep-sky objecten zoals bolvormige sterrenhopen en planetaire nevels

Dit oculair is compatibel met alle telescopen met een 1,25 inch vatting, waaronder Newton-reflectoren, refractors en Schmidt-Cassegrain modellen.

Specifications

  • Brandpuntsafstand: 12,5 mm
  • Beeldveld: 55°
  • Eye relief: 20 mm
  • Vatmaat: 1,25 inch
  • Optics coating: multicoating
  • Ontwerp: anti-strooilicht, geen kidney-bean effect
  • Filterdraad: geschikt voor 1,25 inch filters
  • Serie: Omegon LE Planeten

Additional information

Field of view

50 - 60°

Focal length

10-15mm

Eye relief

20 - 25 mm

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Omegon LE planeten oculair”

Your email address will not be published. Required fields are marked *