Sky-Watcher Explorer-200PDS (EQ5 PRO) – 200/1000 Newton-Reflector 

 1.228,00

De Sky-Watcher Explorer-200PDS EQ5 Pro is de complete acht inch GoTo-set: imaging-Newton met grote collimatieknoppen op een SynScan-montering die zoekt en exact volgt.

Vraag ons naar de leveringstijd
In winkelwagen
Sky-Watcher Explorer-200PDS (EQ5 PRO) 200mm f/5 Newton-buis op EQ5 Pro equatoriale montering met contragewicht, 1,75 inch RVS statief en handcontroller op witte achtergrond
Sky-Watcher Explorer-200PDS (EQ5 PRO) – 200/1000 Newton-Reflector 
 1.228,00

Sky-Watcher 2 inch Coma Corrector 1.0x

Comacorrector zonder brandpuntsverandering (1.0x) voor snelle Newtons: puntvormige sterren tot aan de rand, met 2 inch steekvatting en M48-camerazijde.

Sky-Watcher Cheshire Collimatie Oculair (1,25 inch)

Klassiek Cheshire-collimatieoculair in 1,25 inch: lijn de spiegels van je Newton nauwkeurig uit zonder batterijen of elektronica. Het betrouwbare referentiegereedschap.

Omegon Maanfilter 13% Transmissie 1,25 inch

Maanfilter met 13 procent transmissie voor telescopen vanaf circa 200 mm. De sterke demping maakt waarnemen rond volle maan comfortabel.

Sky-Watcher 2 inch Light Pollution Filter

Breedband lichtvervuilingsfilter in 2 inch: onderdrukt straatverlichting voor donkerdere achtergrond en meer contrast, ook in het lichtpad van correctors en 2 inch oculairs.

Oklop Transporttas geschikt voor Skywatcher EQ5, HEQ5, AZEQ5

Oklop Transporttas geschikt voor Skywatcher EQ5, HEQ5, AZEQ5 beschermt met een dikke schuimvoering en waterafstotend polyester. Op maat voor Sky-Watcher EQ5, HEQ5 en AZ-EQ5 monteringen.

Betaal met:

iDEAL
Visa
CreditCard
Bancontact
Klarna
  • Klanten beoordelen ons met een 9,5
  • Snel wereldwijd geleverd
  • Veilig online betalen via iDEAL, Creditcard of in delen!
  • Bestellingen binnen 24 uur verwerkt!
  • 30 dagen bedenktijd
  • Experts in het veld

Sky-Watcher Explorer-200PDS EQ5 Pro: acht inch met volautomaat

De 200/1000 mm imaging-Newton (f/5, borosilicaat hoofdspiegel) op de EQ5 Pro SynScan GoTo: automatisch zoeken, exact volgen en grote collimatieknoppen die het foto-ritueel versnellen. De complete acht inch set voor wie visueel én fotografisch meteen serieus wil draaien.

Sky-Watcher Explorer-200PDS op EQ5 Pro SynScan GoTo montering

Wat kun je ermee?

Fotografisch is dit de klasse waarin kleinere sterrenstelsels, planetaire nevels en fijne structuren binnen bereik komen: veel opening, veel resolutie, veel signaal. Visueel krijg je er een volwaardige deep-sky-kijker bij: bolhopen lossen op, nevels tonen structuur en planeten zijn gestoken scherp. Dit zijn buizen die twee hobby's tegelijk bedienen.

Waarom een PDS?

De PDS-uitvoeringen zijn de fotoversies van de Explorer-lijn: het brandpunt ligt verder naar buiten zodat een camera in prime focus scherp komt, de buis is intern gezwart tegen strooilicht en de focuser is gebouwd voor het gewicht van een camera. Visueel lever je niets in: met het meegeleverde 28 mm 2 inch LET-oculair is het ook een volwaardige kijkbuis. Eén instrument, twee rollen.

Zo haal je het beste uit deze telescoop

  • Collimatie is bij f/5 een vast ritueel: controleer voor elke fotosessie. Onze gids over collimatie maakt het twee minuten werk.
  • Reken de coma corrector mee: voor strakke sterren tot in de hoeken van de sensor hoort bij deze lichtsterke optiek een corrector. Direct meebestellen scheelt een tweede wachtronde.
  • Monteringskeuze: de EQ5 Pro zit met deze 8,75 kg buis plus camera aan zijn comfortgrens; guiding en zorgvuldige balans halen er alles uit.
  • Guiding loont: op dit brandpunt maakt een klein volgkijkertje met guidecamera het verschil tussen 60 en 300 seconden belichten.
  • Geef de spiegel afkoeltijd (30 tot 60 minuten afhankelijk van de maat) voor het scherpste beeld, visueel én op de foto.
  • Visueel planeetwerk: een 6 mm oculair geeft 167x.

Voor wie wel en voor wie niet

Wel: de fotograaf die de resolutie van acht inch wil met GoTo-gemak, en de visuele kijker die nooit meer wil zoeken.

Niet: Wil je deep-sky-foto's zonder montering, guiding en nabewerking, dan zijn de slimme telescopen de kortere route; onze telescoop koopgids voor beginners legt de afweging uit.

Aanbevolen accessoires

Deze accessoires voegen na aanschaf het meest toe:

  • Coma corrector: bij f/5 worden sterren aan de beeldrand komeetvormig op de sensor. De Sky-Watcher 2 inch Coma Corrector 1.0x lost dat op en is voor serieuze fotografie met deze buis de belangrijkste eerste aankoop.
  • Cheshire collimatie-oculair: een imaging-Newton presteert alleen met strakke collimatie; een Cheshire maakt de controle nauwkeurig en snel.
  • Maanfilter 13%: bij deze opening is de maan verblindend fel; de Omegon Maanfilter 13% (1,25 inch) dempt het licht. Meer uitleg in onze maanfiltergids.
  • Lichtvervuilingsfilter (2 inch): haalt onder een Nederlandse of Belgische hemel merkbaar meer contrast uit je opnames en je oculairbeeld.
  • Draagtas: de statieftas houdt het onderstel compleet. Bekijk de draagtassen.

Technische specificaties

SpecificatieDetails
Optisch ontwerpNewton-reflector (parabolisch, borosilicaatglas), imaging-uitvoering
Opening200 mm
Brandpuntsafstand1000 mm (f/5)
MonteringEQ5 Pro SynScan GoTo (handcontroller)
Oculair28 mm LET (2 inch)
Zoeker9x50 optisch met kruisdraden en centreerbeugel
ExtraGrote collimatieknoppen
Oculairadapters1,25 en 2 inch

Inbegrepen in de doos

  • Sky-Watcher Explorer-200PDS optische buis met grote collimatieknoppen
  • EQ5 Pro SynScan GoTo-montering met handcontroller en statief
  • 28 mm LET-oculair (2 inch)
  • 9x50 optische zoeker

Eerlijk advies van waarnemers

Wij verkopen en gebruiken de Sky-Watcher-lijn zelf. In onze Sky-Watcher merkgids leggen we uit welke series sterk zijn en welke je beter overslaat. Bekijk het volledige assortiment op onze Sky-Watcher merkpagina. Voor 23:59 besteld is snel in huis, in Nederland én België. Twijfel je over montering, guiding of coma corrector? Bel of mail ons: bij foto-setups denken we graag even mee.

Extra informatie

Gewicht

Middelzwaar (5 - 10 kg)

Toepassing

Astrofotografie, Maan en planeten, Nevels en sterrenstelsels

Optiek Brandpuntsafstand

1000+ mm

Telescoop Elektronica

GoTo (SynScan handbediening)

Optiek Ontwerp

Newton reflector

Montering Type

Equatoriaal

Brandpunt verhouding

f/5

Optiek Opening

200+ mm

Max. nuttige vergroting

300x+

Telescoopserie

Sky-Watcher Explorer PDS (astrofotografie)

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “Sky-Watcher Explorer-200PDS (EQ5 PRO) – 200/1000 Newton-Reflector ” te beoordelen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *