ZWO ASI 174MM Mono: de global shutter specialist voor zon en maan
De ASI174MM combineert de grote Sony IMX174 sensor met USB 3.0 snelheid: tot 128 beelden per seconde op volledige resolutie. Daarmee is dit al jaren een favoriete camera voor zonne- en maanfotografie, waar grote sensorvlakken en hoge framerates het verschil maken.
Belangrijk detail dat de sensor bijzonder maakt: de IMX174 heeft een global shutter. Alle pixels worden tegelijk uitgelezen, zonder de vertekening die een rolling shutter bij snel veranderende beelden kan geven. Juist bij zonnefotografie met snelle turbulentie is dat een voordeel.




Groot veld, grote pixels
Met 1936 x 1216 pixels van 5,86 micrometer beslaat de sensor een groot beeldveld. Zo leg je de volledige zonneschijf of een flink deel van de maansikkel in een opname vast, zonder mozaïek.
De grote pixels passen goed bij telescopen met langere brandpuntsverhouding en vangen veel signaal per pixel, wat korte belichtingen mogelijk maakt.

Snelheid voor lucky imaging
Met 128 fps via USB 3.0 verzamel je in minuten tienduizenden frames. Stackingsoftware selecteert daaruit de scherpste momenten tussen de luchtonrust door: het recept voor haarscherpe zonne- en maanopnames.
De T2-aansluiting maakt stevige montage op filterwielen en telescoopadapters mogelijk; via de ST-4 poort is de camera ook als guider inzetbaar.
Aanbevolen accessoires
- ZWO IR-passeerfilter 1,25 inch: rustiger beelden bij matige seeing
- ZWO EFW Mini 5x1.25 inch filterwiel: automatische filterwissels bij mono-opnames
- ZWO Adapter T2 op 1,25 inch: aansluiting op standaard focusers
Voor wie wel, voor wie niet
Wel: zonne- en maanfotografen die veld, snelheid en een global shutter zoeken. Let op: gebruik bij de zon altijd een geschikt en onbeschadigd zonnefilter aan de voorzijde van de telescoop.
Niet: deep-sky fotografen; daarvoor zijn gekoelde camera's met meer resolutie de betere route.
Specificaties
| Sensor | Sony IMX174 CMOS, monochroom, global shutter |
| Resolutie | 1936 x 1216 (2,3 MP) |
| Pixelgrootte | 5,86 micrometer |
| Beeldsnelheid | 128 fps |
| Belichtingstijd | 32 microseconden tot 16 minuten |
| Aansluitingen | USB 3.0, T2-schroefdraad |
| Besturingssystemen | Windows, Linux, macOS, ARM-Linux |
| Gewicht | 140 g (4,9 oz) |
De ASI174MM is de specialist voor zon en maan in het camera-aanbod van ZWO. Combineer met een filterwiel voor een complete mono-workflow.








Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.