TeleVue Plössl 20mm : 50° 1,25" Oculair: klassiek Ploessl-oculair van TeleVue
De TeleVue Ploessl 20 mm levert een lage werkvergroting met het hoge contrast dat de serie kenmerkt. Voor het opzoeken van objecten en voor uitgestrekter deep-sky werk is dit de praktische keuze.
Met ongeveer 14 mm oogafstand kijkt hij ontspannen, ook tijdens langere sessies.


Het Ploessl-ontwerp van TeleVue
Vier lenzen in twee groepen, meer heeft een goed Ploessl niet nodig. Doordat er weinig glasoppervlakken zijn, blijft de transmissie hoog en het contrast maximaal: precies de eigenschappen die bij planeet- en maanwaarneming tellen.
TeleVue tilde het ontwerp in de jaren zeventig naar het huidige niveau, met strakke fabricagetoleranties, meervoudige coatings en gezwarte lensranden. Het verschil met een meegeleverd standaardoculair zie je direct aan de rand van het veld.
Zoeken en waarnemen
Bij deze brandpuntsafstand vind je objecten snel terug en kun je er direct op blijven kijken. Op een Dobson zonder GoTo is dat het oculair dat het vaakst als eerste in de focuser gaat.
Met een 2x barlow wordt de 20 mm een effectieve 10 mm, precies de klassieke vervolgvergroting.
In jouw telescoop
In een telescoop met 1200 mm brandpuntsafstand levert dit oculair ongeveer 60x met een waar beeldveld van circa 0,82 graden. Voor je eigen telescoop: waar beeldveld = 57,3 x veldstop gedeeld door de brandpuntsafstand van de telescoop.
De effectieve veldstop van dit model is circa 17,1 mm.
Aanbevolen accessoires
Een TeleVue 2x of 3x barlow verdubbelt of verdrievoudigt de vergroting van elk Ploessl zonder merkbaar kwaliteitsverlies; twee Ploessls plus een barlow dekken zo vier vergrotingen af. De modellen vanaf 25 mm accepteren bovendien de Dioptrx astigmatisme-corrector.
Voor wie wel en voor wie niet
- ✓ Objecten opzoeken en volgen
- ✓ Uitgestrekter deep-sky werk
- ✓ De eerste upgrade naast een meegeleverd oculair
- ✗ Het maximale overzicht, daarvoor is de 25 of 32 mm er
- ✗ Hoge planeetvergrotingen
Specificaties
| Brandpuntsafstand | 20 mm |
| Schijnbaar beeldveld | 50 graden |
| Effectieve veldstop | circa 17,1 mm |
| Oogafstand | 14 mm |
| Steekmaat | 1,25 inch |
| Optisch ontwerp | Ploessl, 4 elementen in 2 groepen |
| Filterdraad | Ja |
| Coating | Volledig meervoudig gecoat, gezwarte lensranden |
Het volledige assortiment van dit merk vind je op de TeleVue merkpagina.







Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.