TeleVue FoneMate : Smartphoneadapter: smartphoneadapter voor digiscoping
De FoneMate klemt een smartphone exact boven de ooglens van een oculair, met de cameralens op de optische as. Daarmee wordt elke telescoop een telelens voor de camera die je toch al bij je hebt.
De Maan is het dankbaarste eerste doel: een enkele foto door een middenvergroting laat kraters zien die met de blote telefoon onbereikbaar zijn.





Zo werkt digiscoping
De telefoon fotografeert door het oculair heen wat jij ook ziet: afocale fotografie. Scherpstellen doe je met de telescoop, de belichting regelt de telefoon.
Gebruik de zelfontspanner of een volumeknop-ontspanner om trillingen te vermijden, en begin bij de Maan voordat je planeten probeert.

Stevig en herhaalbaar geklemd
De FoneMate bevestigt op oculairs die de Dioptrx-bevestiging accepteren en klemt de telefoon met een brede, gevoerde greep. Eenmaal uitgelijnd zit de cameralens elke sessie direct weer op de as.
TeleVue adviseert de combinatie met oculairs die het veld volledig uitlichten; het overzicht per oculairmodel staat in de TeleVue-documentatie.
Aanbevolen accessoires
De FoneMate past op TeleVue-oculairs met de Dioptrx-bevestiging; controleer het overzicht van TeleVue voor jouw model. Een DeLite of Delos met lange oogafstand is een prettig startpunt.
Voor wie wel en voor wie niet
- ✓ Wie zijn waarnemingen wil delen
- ✓ De Maan en heldere planeten fotograferen zonder astrocamera
- ✓ Publieksavonden en gezinsgebruik
- ✗ Deep-sky fotografie, daarvoor is een echte camera nodig
- ✗ Oculairs zonder Dioptrx-bevestiging
Specificaties
| Type | Smartphoneadapter voor afocale fotografie |
| Bevestiging | Op oculairs met Dioptrx-bevestiging |
| Geschikt voor | Gangbare smartphoneformaten |
| Toepassing | Maan, planeten en natuurwaarneming |
Het volledige assortiment van dit merk vind je op de TeleVue merkpagina.









Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.