TeleVue Ethos 13mm 100° – Oculair

 969,00

TeleVue Ethos 13mm 100° – Oculair is een premium ultra wide oculair met 100° beeldveld en uitzonderlijke scherpte over het hele veld.

In winkelwagen
TeleVue Oculair Ethos 13mm 1,25"/2" productfoto van het Ethos 13 mm oculair met groene opschriftring en zilverkleurige 2 inch skirt op witte achtergrond
TeleVue Ethos 13mm 100° – Oculair
 969,00

Betaal met:

iDEAL
Visa
CreditCard
Bancontact
Klarna
  • Klanten beoordelen ons met een 9,5
  • Snel wereldwijd geleverd
  • Veilig online betalen via iDEAL, Bancontact, Sofort of Achteraf
  • Bestellingen binnen 24 uur verwerkt!
  • 14 dagen bedenktijd
  • Experts in het veld

TeleVue Ethos 13mm 100° – Oculair

De TeleVue Ethos 13mm is een van de meest geliefde brandpuntsafstanden binnen de Ethos-serie. Met een indrukwekkend 100° beeldveld combineert dit oculair overzicht en detail in één meeslepende kijkervaring.

De 13 mm brandpuntsafstand is bijzonder veelzijdig en vormt voor veel telescopen een ideale middenvergroting voor deep-sky waarnemingen.

TeleVue Oculair Ethos 13mm 1,25"/2" productfoto van het Ethos 13 mm oculair met gekartelde grip en groene markering op witte achtergrond

Panoramisch beeld met compromisloze scherpte

Met een beeldhoek van 100° zie je aanzienlijk meer dan bij traditionele 50°–60° oculairs en merkbaar meer dan bij 82° UWA-oculairs. Objecten blijven langer in beeld, wat vooral prettig is bij handmatig gevolgde Dobsons.

Zelfs bij snelle systemen zoals een f/4 Newton blijft de randscherpte uitstekend. De hoogwaardige meervoudige coating zorgt voor hoge lichttransmissie, sterk contrast en minimale reflecties. De combinatie van een comfortabele inkijk en een opvouwbare oogschelp maakt langdurig waarnemen ontspannen en stabiel.

TeleVue Oculair Ethos 13mm 1,25"/2" productfoto van het Ethos 13 mm oculair met 2 inch skirt en zicht op de behuizing op witte achtergrond

Flexibele aansluiting en hoogwaardige bouw

Dit model beschikt over een gecombineerde 1,25″ en 2″ aansluiting, waardoor het zowel in een 1,25″ focuser als in een 2″ focuser gebruikt kan worden.

Het oculair is voorzien van een filterdraad voor 1,25″ filters, is homofocaal binnen de Ethos-serie en gevuld met inert gas om interne condensvorming te helpen voorkomen. Een optionele camera-adapter behoort tot de mogelijkheden.

Met een lengte van 142 mm en een gewicht van 585 g is dit een solide premium oculair dat perfect in balans is op middelgrote tot grotere telescopen.

Wat wij adviseren

  • Een uitstekende keuze als “hoofdoculair” voor deep-sky
  • Combineer met hoogwaardige 1,25″ nevel- of UHC-filters
  • Ideaal voor middelgrote en grote Dobsons

Wat je ermee kunt doen

  • Grote nevels en sterrenvelden in één breed beeldveld bekijken
  • Bolhopen en sterrenstelsels observeren met veel detail
  • Genieten van een volledig open 100° beeldveld zonder tunneleffect

Specificaties

Capaciteit

  • Brandpuntsafstand: 13 mm
  • Beeldveld: 100°
  • Telescoop aansluiting: 1,25″
  • Optiek coating: Meervoudig

Bijzonderheden

  • Optionele camera adapter: Ja
  • Homofocaal: Ja
  • Verstelbare oogschelp: Ja (opvouwbaar)
  • Filterdraad: Ja
  • Inert gas gevuld: Ja

Algemeen

  • Gewicht: 585 g
  • Lengte: 142 mm
  • Serie: Ethos
  • Type: Oculair
  • Ontwerp: XWA

Extra informatie

Oculair vatting

1,25 + 2 inch

Oculair type

Ultra Wide Angle (UWA)

Brandpuntafstand

10-15mm

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “TeleVue Ethos 13mm 100° – Oculair” te beoordelen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *