iOptron CEM120EC Montering GoTo High Precision Encoder: observatoriumprecisie met RA-encoder
De iOptron CEM120 is een centraal gebalanceerde equatoriale GoTo-montering voor de zwaarste amateuropstellingen: 52 kg (115 lbs) draagvermogen, exclusief contragewichten, bij een kopgewicht van 26 kg (57 lbs). Ontworpen voor observatoria en vaste opstellingen met grote optiek en complete fotosystemen.
De EC-uitvoering meet de rechteklimmingsas met een hoge-resolutie encoder en corrigeert de periodieke fout in realtime. Voor veel fotosetups vervalt daarmee de autoguiding op de RA-as.
Alle observatoriumfuncties van de CEM120 blijven aan boord: GPS, WiFi, LAN en het uitgebreide kabelmanagement.

Realtime foutcorrectie op de RA-as
De encoder stuurt continu bij zonder PEC-training. Sterren blijven strak in lange belichtingen, ook onbewaakt.
Voor de declinatie-as en lange brandpuntsafstanden blijft ST-4 autoguiding beschikbaar.
Zwaar mechaniek, fijn volggedrag
Assen van 80 mm dik draaien op lagers van 125 mm; de wormwielen van 216 mm met 360 tanden en een wormperiode van 240 seconden geven een volggedrag met een periodieke fout onder plus of min 3,5 boogseconden.
Het veerbelaste Losmandy-zadel en de verstelbare contragewichtstang (bruikbaar tot op de evenaar) maken de montering geschikt voor vrijwel elke grote buis. De kop wordt zonder statief geleverd; de Tri-Pier met adapter of een vaste zuil is de passende basis.
Observatoriumklasse besturing
De Go2Nova 8407 V2 handbediening met displayverwarming bevat ruim 200.000 objecten. GPS, WiFi en een LAN-aansluiting zijn ingebouwd, zodat de montering direct in elk observatoriumnetwerk past.
Autoguiding kan via de ST-4-poort; het uitgebreide kabelmanagement met meerdere poorten houdt ook dubbele fotosetups opgeruimd.
Meegeleverd
- CEM120EC monteringskop met RA-encoder
- Go2Nova 8407 V2 handbediening met displayverwarming
- Twee contragewichten van 10 kg met contragewichtstang
- Netadapter en kabels
Aanbevolen accessoires
Combineer de kop met de Tri-Pier adapter van 230 mm en de iPolar voor de CEM120 voor elektronische pooluitlijning.
Voor wie wel en voor wie niet
- ✓ Observatoriumbouwers en bezitters van grote catadiopters of dubbele fotosetups
- ✓ Wie een vaste opstelling tot 52 kg wil aansturen via netwerk
- ✓ Wie op de RA-as zonder guiding wil werken
- ✗ Mobiele waarnemers: een CEM70 of kleiner is dan praktischer
Specificaties
| Type | Centraal gebalanceerde equatoriale GoTo-montering |
| Draagvermogen | 52 kg (115 lbs), exclusief contragewichten |
| Gewicht kop | 26 kg (57 lbs) |
| Handbediening | Go2Nova 8407 V2 met displayverwarming, ruim 200.000 objecten |
| Connectiviteit | GPS, WiFi en LAN ingebouwd, ST-4, kabelmanagement |
| Zadel | Losmandy, veerbelast |
| Contragewichten | 2x 10 kg |
| Wormperiode | 240 s, slew tot 4 graden per seconde |
| Statief | Niet meegeleverd; Tri-Pier of zuil |
| Voeding | 12 V DC |
| Foutcorrectie | Realtime via hoge-resolutie RA-encoder |
Meer monteringen en accessoires van dit merk vind je op de iOptron merkpagina.





Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.