Optolong Filters H-alpha 7nm 1,25″ is een hoogwaardig smalbandfilter dat uitsluitend de H-alfa emissielijn (656,3 nm) doorlaat met een bandbreedte van 7 nm. Hierdoor wordt rood licht van waterstofrijke nevels geïsoleerd, terwijl storende golflengten zoals die van natrium- en kwiklampen effectief worden geblokkeerd. Het resultaat is een donkerdere hemelachtergrond en meer contrast, zelfs in stedelijke gebieden met veel lichtvervuiling.
Met dit filter leg je emissienevels zoals de Orionnevel, de Rosettenevel en de Noord-Amerikanevel met veel detail vast. Dankzij de bredere bandbreedte van 7 nm, in vergelijking met ultra-smalle filters van 3 nm, is dit filter minder kritisch qua optische setup en daardoor ook geschikt voor gebruik met telescopen met een relatief korte brandpuntsverhouding. Het filter is gemaakt van hoogwaardig optisch glas en voorzien van meervoudige anti-reflectiecoating voor maximale lichttransmissie en minimale reflecties.
De robuuste 1,25″ aluminium vatting maakt het filter geschikt voor vrijwel alle standaard oculairs, filterwielen en adapters. Hoewel het filter primair bedoeld is voor astrofotografie, kan het ook beperkt visueel effect geven bij heldere nevels in middelgrote telescopen.
Application
Dit filter is ideaal voor astrofotografen die emissienevels willen vastleggen met kleurencamera’s, aangepaste DSLR’s of monochrome camera’s. Het biedt een uitstekende balans tussen hoge contrasten en brede toepasbaarheid. Voor visueel gebruik blijft de meerwaarde beperkt, maar in fotografie levert het duidelijke verbeteringen, zelfs onder maanlicht of stedelijke hemel.
Specifications
- Type: H-alpha smalbandfilter
- Bandbreedte: 7 nm rond 656,3 nm
- Diameter: 1,25″ vatting
- Materiaal: Optisch glas met meervoudige anti-reflectiecoating
- Vatting: Aluminium
- Application:
- ✓ Astrofotografie van emissienevels
- ✓ Geschikt voor kleurencamera’s, DSLRs en mono-camera’s
- ✓ Effectief onder lichtvervuiling en maanlicht
- ✗ Beperkt geschikt voor visueel gebruik







Reviews
There are no reviews yet.