Bresser I AZ Montering Twilight: opstellen en meteen kijken
De Bresser I AZ Twilight is een alt-azimut montering voor wie zonder voorbereiding wil waarnemen: telescoop erop, richten en kijken. Geen pooluitlijning, geen leercurve. De fijninstelling op beide assen laat je objecten soepel volgen, ook bij hogere vergroting.
De kantelbare, verstelbare kop geeft vrijheid in de kijkpositie en maakt de montering geschikt voor uiteenlopende buizen met Vixen-stijl bevestiging. Een prettige basis voor refractors en Maksutovs, ook voor natuurobservatie overdag.



AZ of EQ?
Een alt-azimut montering is de eenvoud zelf, maar volgt de hemel niet automatisch in een as. Voor visueel gebruik is dat geen bezwaar; wil je fotograferen met lange belichtingen, kies dan een equatoriale montering zoals de EXOS-serie.
Voor wie wel en voor wie niet
- ✓ Visuele waarnemers die snel en zonder uitlijnen willen kijken
- ✓ Wie een montering zoekt voor zowel sterren als natuurobservatie
- ✗ Astrofotografen: lange belichtingen vragen een equatoriale montering
Specificaties
| Type | Alt-azimut montering |
| Bediening | Handmatig, fijninstelling op beide assen |
| Kop | Kantelbaar en verstelbaar |
| Statief | Meegeleverd |
Meer accessoires van dit merk vind je op de Bresser merkpagina.





Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.