Bresser Newton EXOS-2/EQ-5 Messier Montering op Statief: de stabiele basis die met je meegroeit
De Bresser EXOS-2/EQ-5 is een handmatige equatoriale montering op een stevig stalen driepootstatief. Kogellagers in beide assen geven soepele bewegingen met minimale speling, zodat het beeld ook bij hoge vergroting rustig blijft. Met de fijninstellingen volg je objecten handmatig, en de Vixen-klem neemt vrijwel elke telescoopbuis op.
Het sterkste argument voor de EXOS-2 is de groeiroute: dezelfde montering rust je later uit met de RA- en DEC-motorset voor automatisch volgen, of met een van de GoTo-kits voor volautomatisch zoeken. Je koopt een basis, geen eindstation.




Draagvermogen in de praktijk
De EXOS-2 draagt tot 13 kg en is daarmee geschikt voor refractors tot 152 mm en Newtons tot 203 mm opening. Voor visueel gebruik zit je ruim; voor fotografie houd je als vuistregel twee derde van het maximum aan.
Aanbevolen accessoires
De logische eerste upgrade is de StarTracker GoTo kit; wie alleen wil volgen kiest de RA- en DEC-motorset.
Voor wie wel en voor wie niet
- ✓ Waarnemers die een degelijke handmatige montering met upgradepad zoeken
- ✓ Wie later gemotoriseerd of GoTo wil werken zonder nieuwe montering te kopen
- ✗ Wie direct automatisch wil zoeken: kies meteen de EXOS-2 EQ GoTo
Specificaties
| Type | Equatoriale (Duitse) montering, handmatig |
| Draagvermogen | tot 13 kg (28,7 lb) |
| Assen | Kogellagers, fijninstelling op beide assen |
| Buisopname | Vixen-stijl klem |
| Statief | Stalen driepoot met accessoirebak |
| Uitbreidbaar | RA/DEC-motorset of GoTo-kit |
Meer accessoires van dit merk vind je op de Bresser merkpagina.







Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.