Artesky Adapter Twist Lock 2 inch: krasvrij klemmen, exact gecentreerd
De Artesky Twist Lock 2 inch adapter vervangt de standaard oculairklem in de focuser van Sky-Watcher Newtons. In plaats van klemschroefjes gebruik je een draaisluiting: die klemt oculairs en correctoren van 50,8 mm (2 inch) rondom vast, stevig maar zonder krassen, speling of scheefstand.
Het korte ontwerp houdt de optische weglengte beperkt, precies wat je wilt bij astrofotografie met een comacorrector die op een vaste afstand van de sensor moet zitten.



Gemaakt voor comacorrectoren
Artesky adviseert deze twist lock in combinatie met onder meer de Sky-Watcher f/4 en f/5 comacorrectoren, de Baader MPCC MKIII, de Artesky 0.95x en correctoren van Sharpstar en Omegon. De draaisluiting centreert de corrector exact in de optische as, wat direct zichtbaar is in de hoekscherpte van je opnamen.
Voor welke telescopen
Ontwikkeld voor Sky-Watcher Newtons met de bijbehorende focuserschroefdraad, waaronder de 150PDS, 200PDS, 250PDS, 300PDS en de Quattro-serie (8S, 10S en 12S).
Aanbevolen accessoires
Gebruik je de telescoop ook visueel, dan profiteren 2 inch oculairs net zo goed van de centrering en de krasvrije klemming van de draaisluiting.
Voor wie wel en voor wie niet
- ✓ Astrofotografen met een Sky-Watcher PDS of Quattro die een comacorrector stabiel en gecentreerd willen monteren
- ✓ Wie vaak wisselt tussen oculairs en correctoren en van klemschroefjes af wil
- ✗ Bezitters van Newtons van andere merken: controleer eerst of de focuserschroefdraad overeenkomt
Specificaties
| Type | Twist lock oculairadapter |
| Klemdiameter | 50,8 mm (2 inch) |
| Geschikt voor | Sky-Watcher 150PDS, 200PDS, 250PDS, 300PDS, Quattro 8S/10S/12S |
| Ontwerp | Kort, minimale optische weglengte |
| Materiaal | Metaal |
Meer accessoires van dit merk vind je op de Artesky merkpagina.








Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.