Gebruik je een reducer, dan verandert niet alleen je beeldveld maar vaak ook de vignettering aan de randen. Flatframes vangen dat op, en de DayStar flat cap FC154 is daarvoor bedoeld. Je zet hem op de voorkant van je telescoop en maakt opnames van een egaal belicht vlak. Bij het stacken verrekent je software die met je lichtframes, zodat donkere hoeken en stofschaduwen verdwijnen.
Controleer voor je bestelt welke maat bij de voorkant van jouw tubus of dauwkap hoort, zodat de kap goed aansluit en er geen strooilicht langs de rand naar binnen valt. Meet je net iets anders uit, kijk dan naar de flat cap FC160.
Wissel je tussen een opstelling met en zonder een van onze reducers voor astrofotografie, maak dan voor elke opstelling aparte flats. Doe dat bij voorkeur direct na je opnamesessie, zonder iets aan de focus of de stand van je camera te veranderen.








Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.