Omegon Kleurenfilterset 1,25 inch (6-delig): zes kleurfilters in één set
Met deze zesdelige kleurenfilterset haal je meer uit planeetwaarneming. Door specifieke golflengten te filteren verhoog je het contrast op Mars, Jupiter en Saturnus, waardoor poolkappen en wolkenbanden zichtbaar worden die anders in het felle licht verloren gaan.

Wat er in de set zit
#21 Oranje blokkeert blauw en groen en versterkt daarmee de wolkenbanden van Jupiter en Saturnus; op Mars accentueert het stofstormen. #25 Rood blokkeert blauw en groen vrijwel volledig en is de standaard voor de poolkappen op Mars. #12 Geel verbetert het contrast op maankraters en op Mars. #82A Lichtblauw verbetert het contrast in zwakke gebieden zonder de helderheid aan te tasten, en wordt daarom vaak met een ander filter gecombineerd.
Waarom een set
Welk kleurfilter het beste werkt hangt af van het object, de opening van je telescoop en de omstandigheden. Met een set experimenteer je zelf in plaats van vooraf één kleur te kiezen, wat per filter aanzienlijk voordeliger uitpakt dan losse aanschaf.
Aanbevolen accessoires
Alle filters hebben standaard 1,25 inch schroefdraad en passen op elk gangbaar oculair. Kleurfilters komen het best tot hun recht op een telescoop vanaf circa 100 mm opening.
Voor wie wel en voor wie niet
- ✓ Wie met kleurfilters wil beginnen
- ✓ Waarnemers van Mars, Jupiter en Saturnus
- ✓ Wie liever uitprobeert dan vooraf kiest
- ✗ Bezitters van uitsluitend 2 inch oculairs
- ✗ Wie precies weet welk filter hij nodig heeft: los kopen is dan gerichter
Specificaties
| Type | Kleurenfilterset |
| Aantal filters | 6 |
| Vatting | 1,25 inch |
| Inhoud | Onder meer #21 oranje, #25 rood, #12 geel en #82A lichtblauw |
| Toepassing | Maan en planeten |
Meer accessoires van dit merk vind je op de Omegon merkpagina.






Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.