Je C8 heeft af en toe collimatie nodig, en dat doe je met de schroefjes in de houder van de secundaire spiegel. Met een schroevendraaier vlak voor de correctorplaat werken voelt in het donker nooit helemaal veilig. Met deze Bob’s Knobs voor de Celestron C8 f/10 stel je de spiegel met je vingers af, met grote knoppen in plaats van kleine schroefjes.
Deze set heeft metrische schroefdraad, voor C8 telescopen die daarmee zijn uitgerust. Heb je bijvoorbeeld een Celestron C8 op AVX-montering, kijk dan eerst welke schroefdraad jouw exemplaar heeft, want dat verschilt per uitvoering.
Vervang de schroeven één voor één, zodat de spiegel niet losraakt. Collimeer daarna opnieuw op een onscherp gestelde ster en draai steeds maar een heel klein beetje. Waar je op let, lees je in onze uitleg over het afstellen van je telescoop.
Heeft je C8 standaard draad, kies dan de set voor de C8 met standaard draad.





Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.