Dit 2 inch violetkleurige filter van Omegon is ontwikkeld voor het waarnemen van specifieke details die normaal moeilijk zichtbaar zijn. Het filter werkt bijzonder goed bij het observeren van Venus: wolkenstructuren in de bovenste atmosfeer worden beter zichtbaar wanneer het felle licht wordt gefilterd.
Ook bij maanwaarnemingen helpt dit filter door fel licht te dempen, waardoor subtiele structuren in kraters beter naar voren komen. Daarnaast kan het filter worden ingezet om contrastverschillen in de atmosferen van Jupiter en Saturnus iets beter zichtbaar te maken.
Het filterglas is volledig gekleurd en geplaatst in een stevige geanodiseerde aluminium vatting met een dikte van slechts 5 mm. Dankzij deze dunne constructie past het probleemloos in een filterwiel of zenitspiegel. De dubbele filterschroefdraad maakt het mogelijk om meerdere filters te combineren. Het filter wordt geleverd in een stevige kunststof beschermdoos.
Specificaties
- Filtertype: Violet kleurfilter #47
- Formaat: 2 inch schroefdraad
- Materiaal vatting: Geanodiseerd aluminium
- Dikte vatting: 5 mm
- Gebruik: Visuele observatie
- Serie: Basic
- Compatibel met: 2″ oculairs, zenitspiegels en filterwielen
Toepassing
Met dit filter zie je:
- Venus: wolkenstructuren en contrastverbetering
- Maan: subtiele details in kraters bij fel licht
- Jupiter en Saturnus: lichte verbetering van contrast in atmosfeer
Beoordelingen
Er zijn nog geen recensies.