Sky-Watcher Dobson telescoop N 150/750 is een compacte maar krachtige Dobson-telescoop met een spiegelopening van 150 mm en een brandpuntsafstand van 750 mm. Dankzij het innovatieve inschuifbare buissysteem neem je deze telescoop gemakkelijk mee en berg je hem ook snel weer op, zonder concessies te doen aan optische prestaties.




Met 150 mm opening vang je ruim genoeg licht om niet alleen de Maan en planeten met details te bekijken, maar ook deep-sky objecten zoals de Orionnevel of de Andromedanevel. De relatief korte brandpuntsafstand van 750 mm levert een breed beeldveld, ideaal voor het observeren van uitgestrekte sterrenvelden en nevels.
De meegeleverde 25 mm en 10 mm oculairs bieden lage en middelhoge vergrotingen, zodat je flexibel kunt wisselen tussen brede overzichtsbeelden en meer detailwaarnemingen. Dankzij de soepele Dobson-montering beweeg je de telescoop intuïtief en vind je objecten snel terug. De 2″ focuser met 1,25″-adapter maakt het bovendien mogelijk om een breed scala aan hoogwaardige oculairs en accessoires te gebruiken.
Toepassing
Deze Dobson is ideaal voor beginners die een compacte, makkelijk te gebruiken telescoop zoeken met serieuze prestaties. Je ziet de ringen van Saturnus, de wolkenbanden van Jupiter en talloze sterrenclusters en nevels. Voor gevorderden is dit een fijne “grab-and-go” Dobson: snel op te zetten, met voldoende opening om diepe hemelobjecten mooi in beeld te brengen. Verwacht geen fotografische details bij deep-sky objecten; daarvoor is een grotere opening en langere belichting nodig.
Specificaties
- Bijzonderheden: Inschuifbare buis (Flextube-design)
- Type: Newton-reflector (Dobson)
- Opening: 150 mm
- Brandpuntsafstand: 750 mm
- Brandpuntsverhouding: f/5
- Montering: Dobson, azimutaal
- Oculairs meegeleverd: 25 mm en 10 mm (1,25″)
- Zoeker: Red-dot finder
- Focuser: 2″ Crayford met 1,25″ adapter
Beoordelingen
Er zijn nog geen recensies.