Aanbieding!

Omegon Pro H-Beta Filter 2 inch

Oorspronkelijke prijs was: € 139,00.Huidige prijs is: € 129,00.

-7%

 

Omegon Pro H-Beta Filter 2″ – extreem smalbandfilter dat zeldzame nevels zichtbaar maakt via de H-beta-emissielijn, perfect voor grotere oculairs.

Klaar voor verzending in 24 u + verzendtijd

Betaal met:

iDEAL
Visa
CreditCard
Bancontact
Klarna
  • Klanten beoordelen ons met een 9,5
  • Wereldwijde verzending
  • Veilig online betalen via iDEAL, Bankcontact, Sofort of Achteraf
  • Bestellingen binnen 24 uur verwerkt!
  • 14 dagen bedenktijd
  • Deskundig advies en informatie

Omegon Pro H-Beta Filter 2 inch is een specialistisch filter voor deep-sky waarnemers die zich richten op moeilijk waarneembare nevels. Het filter laat uitsluitend licht door met een golflengte rond 486 nanometer – de zogeheten H-beta-emissielijn van waterstof. Dit type licht wordt uitgestraald door specifieke nevels die met het blote oog vrijwel onzichtbaar zijn.

Door het extreem smalle transmissiegebied blokkeert het filter nagenoeg alle andere vormen van licht, inclusief sterrenlicht, maanlicht en kunstmatige verlichting. Hierdoor wordt het mogelijk om bijvoorbeeld de California-nevel (NGC 1499), Paardenkopnevel (IC 434) of Simeis 147 te zien – objecten die zonder dit filter zelfs onder donkere hemel nauwelijks opvallen.

Deze 2″ uitvoering is bedoeld voor gebruik met groothoekoculairs of in fotografische systemen met 2″-filterhouders. Dankzij de hoge kwaliteit van het optische glas en de meervoudige coating biedt het filter maximale transmissie binnen de gewenste band, met minimale reflectie of strooilicht.

Voordelen
✓ Isoleert H-beta licht rond 486 nm
✓ Onmisbaar voor observatie van zeldzame nevels
✓ Blokkeert praktisch al het andere licht – voor maximaal contrast
✓ 2″ vatting – compatibel met grote oculairs en filterwielen
✓ Geschikt voor telescopen vanaf 200 mm opening

Specificaties

  • Type: H-beta smalbandfilter
  • Aansluiting: 2 inch (50,8 mm)
  • Vatting: Zwart geanodiseerd aluminium, fijn schroefdraad
  • Coating: Meervoudig anti-reflecterend
  • Transmissieband: Centrum op 486 nm (H-beta)
  • Toepassing: Visuele deep-sky waarneming van H-beta nevels
  • Niet geschikt voor: Algemeen gebruik of fotografie

Toepassing
De Omegon Pro H-Beta Filter 2″ is ideaal voor gevorderde waarnemers met een grote telescoop (200 mm of meer) die op zoek zijn naar de fijnste en meest subtiele nevelstructuren aan de hemel. Dit is een filter voor liefhebbers met ervaring, donkere luchten en geduld – maar de beloning is het ontdekken van nevels die voor anderen onzichtbaar blijven.

Extra informatie

Telescoop aansluiting

T2

Beoordelingen

Er zijn nog geen recensies.

Wees de eerste om “Omegon Pro H-Beta Filter 2 inch” te beoordelen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *