Omegon Pro H-Beta Filter 1,25″

 99,00

 

Omegon Pro H-Beta Filter 1,25″ – onthult extreem zwakke nevelstructuren door uitsluitend waterstof-beta licht door te laten.

Klaar voor verzending in 24 u + verzendtijd

Betaal met:

iDEAL
Visa
CreditCard
Bancontact
Klarna
  • Klanten beoordelen ons met een 9,5
  • Wereldwijde verzending
  • Veilig online betalen via iDEAL, Bankcontact, Sofort of Achteraf
  • Bestellingen binnen 24 uur verwerkt!
  • 14 dagen bedenktijd
  • Deskundig advies en informatie

Omegon Pro H-Beta Filter 1,25″ is een zeer gespecialiseerd smalbandfilter dat zich richt op één specifieke emissielijn: het H-beta spectrum rond 486 nanometer. Deze golflengte wordt uitgestraald door waterstofatomen in extreem ijle nevelstructuren. Veel van deze objecten zijn visueel nauwelijks zichtbaar – tenzij je het juiste filter gebruikt.

Met het H-Beta-filter maak je objecten zichtbaar die anders onvindbaar blijven, zoals de Paardenkopnevel (IC 434), de California-nevel (NGC 1499) of de Coalsack in het zuidelijk halfrond. Dit filter blokkeert vrijwel alle andere golflengten, inclusief lichtvervuiling, maanlicht en brede delen van het zichtbare spectrum. Het resultaat is een extreem donker beeld waarin alleen het waterstoflicht doorbreekt.

De 1,25″ uitvoering is geschikt voor alle gangbare oculairs. Voor het beste resultaat wordt gebruik aangeraden op locaties met minimale lichtvervuiling én met telescopen vanaf circa 200 mm opening, omdat het beeld donkerder is dan bij OIII- of UHC-filters. Geduld en duisternis worden hier beloond met unieke nevelstructuren die je met geen ander filter kunt zien.

Voordelen
✓ Laat uitsluitend H-beta licht (486 nm) door
✓ Maakt extreem zwakke nevels zichtbaar zoals de California- en Paardenkopnevel
✓ Blokkeert vrijwel alle andere vormen van licht en vervuiling
✓ Ideaal voor visuele deep-sky waarneming van zeldzame objecten
✓ Past op alle 1,25″ oculairs

Specificaties

  • Type: H-beta smalbandfilter
  • Aansluiting: 1,25 inch (31,75 mm)
  • Vatting: Aluminium met fijn schroefdraad, zwart geanodiseerd
  • Coating: Meervoudig anti-reflecterend
  • Transmissieband: Centrum op 486 nm (H-beta)
  • Toepassing: Visuele deep-sky observatie van zwakke nevels
  • Niet geschikt voor: Algemeen gebruik of fotografie

Toepassing
De Omegon Pro H-Beta Filter 1,25″ is een onmisbaar filter voor de ervaren waarnemer die zich richt op extreem zwakke emissienevels. Ideaal in combinatie met een Newton- of refractortelescoop vanaf 8 inch (200 mm). Perfect voor donkere nachten en geduldige observatie: dit is filtergebruik op het hoogste niveau.

Extra informatie

Telescoop aansluiting

T2

Beoordelingen

Er zijn nog geen recensies.

Wees de eerste om “Omegon Pro H-Beta Filter 1,25″” te beoordelen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *