De Omegon Dobson telescope Push+ mini N 150/750 Pro combineert optische prestaties met slimme technologie. Dankzij de PushTo-navigatie en Bluetooth-koppeling met je Android-smartphone vind je eenvoudig planeten, nevels en sterrenstelsels. Een compacte en krachtige telescoop, perfect voor vakanties of snelle observaties.







De telescoop combineert handmatige bediening met digitale ondersteuning. Dankzij de ingebouwde encoders en bluetooth-verbinding koppel je hem aan je Android-smartphone via de SkySafari® Plus-app. Op het scherm zie je live waar de telescoop naartoe wijst en volg je eenvoudig de pijlen naar het gewenste object. Zo behoud je de controle van een Dobson, maar met de snelheid en nauwkeurigheid van digitale navigatie – zonder uitlijning of ingewikkelde voorbereiding.
De 750 mm brandpuntsafstand zorgt voor een goede balans tussen vergroting en breed beeldveld. De 94% reflectiecoating op de spiegel levert extra contrast, terwijl de 2” Crayford-focuser met 1,25” adapter je de vrijheid geeft om uiteenlopende oculairs en accessoires te gebruiken. Dankzij de compacte Rockerbox en buis is deze telescoop bovendien eenvoudig mee te nemen op reis of te gebruiken als tweede instrument naast een grotere telescoop.
Wat je ermee kunt zien
- De Maan met kraters, bergen en schaduwpartijen
- Jupiter met wolkenbanden en de vier Galileïsche manen
- Saturnus met zijn ringen en Cassinischeiding
- Mars met poolkappen (bij oppositie)
- Deep-sky: Orionnevel, Plejaden, Andromedanevel, open en bolvormige sterrenhopen
Toepassing
De Push+ mini 150/750 Pro is geschikt voor zowel beginnende als gevorderde waarnemers die de eenvoud van een Dobson willen combineren met digitale hulp bij het vinden van objecten. Perfect voor spontane observaties vanaf balkon of tuin, op vakantie of als compacte aanvulling op een grotere telescoop.
Specificaties
- Adapter 2” → 1,25”
- Optiek: Newton-reflector
- Opening: 150 mm (parabolisch)
- Brandpuntsafstand: 750 mm
- Coating: 94% reflectie
- Montering: Compacte Rockerbox met GP-zwaluwstaartplaat
- Focuser: 2” Crayford met 1,25” adapter
- Digitale functies: Encoders op beide assen + Bluetooth 2.0
- Compatibiliteit: Android + SkySafari® Plus (v4, v5 of v6), niet iOS
- Meegeleverd:
- Newton-tubus 150/750
- Rockerbox
- Digitale encoders & Bluetooth-module
- LED-zoeker
- Plössl-oculair 20 mm (1,25”)
Beoordelingen
Er zijn nog geen recensies.