Ontworpen voor liefhebbers van de maan
De Celestron AstroMaster 70AZ Moon Edition is een speciale uitvoering van de populaire AstroMaster 70AZ, ontwikkeld voor wie de maan in al haar details wil ontdekken. Met zijn 70 mm opening en lange brandpuntsafstand van 900 mm (f/12.9) levert deze refractor uitzonderlijk scherpe, contrastrijke beelden van het maanoppervlak. Kraters, zeeën, rillen en schaduwpartijen komen tot leven zelfs bij hoge vergrotingen tot 140×.
De Moon Edition wordt geleverd met een speciaal maanfilter & smartphonehouder , dat de helderheid van het maanlicht dempt en het contrast verhoogt. Zo kun je langer comfortabel waarnemen zonder verblinding, en zie je subtiele hoogteverschillen en kraterwanden scherper dan ooit.

Klassiek ontwerp, moderne eenvoud
De achromatische lens minimaliseert kleurfouten en zorgt voor heldere, natuurgetrouwe beelden. De telescoop is voorzien van een stabiele alt-azimut montering waarmee je soepel beweegt, ideaal voor visuele waarnemingen. Met de red dot finder richt je de telescoop eenvoudig op de maan of planeten, en de 1,25″ tandheugel-focuser maakt het scherpstellen soepel en precies.
Dankzij het meegeleverde Amici-prisma geeft de telescoop een rechtopstaand beeld, waardoor hij ook overdag te gebruiken is voor natuurwaarneming. De stalen statiefpoten en het accessoireplateau zorgen voor stabiliteit en gebruiksgemak, terwijl de buis via een zwaluwstaartbevestiging snel te monteren is zonder gereedschap.

Compleet voor maan- én planeetobservaties
De Celestron AstroMaster 70AZ Moon Edition wordt geleverd met twee oculairs (10 mm en 20 mm), een 90° Amici-prisma, een maanfilter, en de TheSky planetariumsoftware om je te helpen bij het vinden van maanfases en objecten.
Wat je ermee kunt zien
- Maan: kraters, valleien, zeeën en terminator-schaduwen in haarscherp detail
- Planeten: Saturnus met ringen, Jupiter met wolkenbanden en maantjes
- Deep-sky: Orionnevel, Plejaden, Andromedanevel (onder donkere hemel)
- Overdag: vogels en landschappen dankzij het rechtopstaand beeld

Specificaties
Optisch systeem: Refractor (achromaat)
Opening: 70 mm
Brandpuntsafstand: 900 mm
Verhouding: f/12.9
Maximale vergroting: 140×
Coating: multi-coated optiek
Focuser: 1,25″ rack & pinion
Montering: alt-azimut (AZ-C)
Statief: staal, verstelbaar met accessoireplateau
Zoeker: red dot finder
Oculairs: 10 mm en 20 mm
Diagonaal: 90° Amici-prisma
Meegeleverde accessoires: maanfilter, TheSky planetariumsoftware
Totaal gewicht: ±8,2 kg
Wat wij adviseren
De Celestron AstroMaster 70AZ Moon Edition is perfect voor de beginnende maanliefhebber die de maan niet alleen wil zien, maar écht wil bestuderen. Dankzij het speciale maanfilter, de stabiele bouw en de scherpe optiek is dit een van de beste starterskijkers voor gedetailleerde maanobservaties én planeetkijkers.










Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.