Bresser Oculair Plössl PL 20mm – Helder, scherp en comfortabel kijken
De Bresser Oculair Plössl PL 20mm biedt een helder, contrastrijk beeld voor wie meer wil halen uit elke observatie. Dit oculair is ideaal als je je huidige set wilt uitbreiden met een hoogwaardige, betaalbare optie. Dankzij het klassieke Plössl-ontwerp met vier lenzen levert het scherpe beelden over het hele gezichtsveld – perfect voor zowel beginners als ervaren waarnemers.

Helder beeld, natuurlijke kleuren
Elke lens is meervoudig gecoat om reflecties te verminderen en de lichttransmissie te verbeteren. Zo blijft je beeld helder, zelfs bij zwakkere deep-skyobjecten. De kleuren komen natuurgetrouw over, waardoor details op de Maan, Jupiter en Saturnus beter zichtbaar worden.
Comfortabel en duurzaam
De opvouwbare rubberen oogschelp voorkomt strooilicht en verhoogt het kijkcomfort, vooral bij langere observaties. Het oculair is volledig van metaal gemaakt – geen plastic, geen compromissen. De binnenzijde is zorgvuldig zwart gemaakt om ongewenste reflecties tegen te gaan. Zo krijg je een rustig, scherp beeld zonder afleiding.
Perfecte balans tussen vergroting en overzicht
Met een brandpuntsafstand van 20 mm biedt dit oculair een middelmatige vergroting die ideaal is voor overzichtsbeelden van sterrenhopen, nevels en clusters. Je krijgt een breed gezichtsveld van 50°, zodat je meer van de hemel tegelijk kunt zien.
Wat je kunt verwachten
✓ Maan: helder en scherp, met duidelijke kraters en schaduwen
✓ Planeten: subtiele details op Jupiter en Saturnus goed zichtbaar
✓ Deep-sky: nevels en sterrenhopen in hun volle context
✗ Hoge vergrotingen: gebruik kortere brandpuntsafstanden voor meer detail
Specificaties
Optiek
| Eigenschap | Omschrijving |
|---|---|
| Ontwerp | Plössl |
| Type | Oculair |
| Brandpuntsafstand (mm) | 20 |
| Aantal lenzen | 4 |
| Aantal groepen | 2 |
| Beeldveld (°) | 50 |
| Coating | Meervoudig |
Telescoop aansluiting
| Eigenschap | Omschrijving |
|---|---|
| Formaat | 1,25″ |
| Filterdraad | Ja |
Comfort & Constructie
| Eigenschap | Omschrijving |
|---|---|
| Oogschelp | Ja, opvouwbaar |
| Materiaal behuizing | Metaal |
| Gewicht (g) | 95 |
Algemeen
| Eigenschap | Omschrijving |
|---|---|
| Serie | Plössl PL |
| Aanbevolen voor | Maan, planeten en deep-sky observaties |






Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.